آموزش

لپ تاپ مناسب برای دانشجویان گرافیک

لپ تاپ مناسب برای دانشجویان گرافیک

سلام خدمت دوستان در شروع کار بایستی این نکته رو بیان کرد که رشته گرافیک یعنی شامل طراحی هویت بسری ، طراحی با فتوشاپ ، کورل ، ایلیستریتور و دیگر نرم افزارهایی میباشد که صرفا روی محیطی ثابت در حال انجام هستن و از انجام هرگونه ادیت یا طراحی روی ویدئو خارج هستن ، پس دانشجویانی که رشته گرافیک رو انتخاب کردن قرار نیست تمام حیطه کاری گرافیکی شامل انیمیشن ، کارگردانی ، ادیت ویدئو ، افکت های ویدئویی رو یادبگیرن و انجام بدن ! رشته گرافیک اولش با درس های تئوری و هنر های دستی شروع میشه ، با دوربین و آثار های هنری همراهی میکنه و در آخر با ادیت تصاویر و تصاویر هنری به پایان میرسه ! اکثر هیجان رشته گرافیک به جو و محیط هنری ای است که قراره تجربه کنید ، پس اگر رشته گرافیک رو انتخاب کردین در ادامه این مقاله با من همراه باشید ؛

لپ تاپ مناسب برای دانشجویان گرافیک

برای انتخاب بهتر، لپ تاپ هایی که میتوان هزینه کرد رو همراه با عمرشون در این عرصه تکنولوژی و رشد نرم افزارها مقایسه کردیم ، اینطوری هم پدرمادر هایی که قصد خرید لپ تاپ برای فرزندانشون رو دارند بهتر متوجه میشن و هم شما دانشجویی که الان از اوضاع خوب اقتصادی ای برخوردار نیستی و بعدا قصد تعویض سیستم خود را داری.

  1. 1 – لپ تاپ های قدرتمند  با براورد عمر مفید طی 10 سال آینده
  2. 2 – لپ تاپ های میان رده با براورد عمر مفید طی 7 سال آینده
  3. 3- لپ تاپ های پایین  رده با براورد عمر مفید طی 4 سال آینده

دسته اول – لپ تاپ های قدرتمند  

این دسته شامل لپ تاپ هایی میباشند که بالای نسل 9 میباشند و حداقل 8 گیگ رم و 256 گیگ حافظه اس اس دی را دارند.

از خصوصیات این نوع لپ تاپ ها به صفحه نمایش هایی با حداقل 120 هرتز و کیفیت فول اچ دی میتواند اشاره کرد ، این نوع سیستم ها باید دارای کارت گرافیک مجزا باشند و کارت گرافیک هایی که روی این نوع لپ تاپ ها به کار برده میشود حداقل کارت گرافیک انویدیا 1050 میباشد !

عمر مفید این دسته حداقل 10 سال میباشد ، یعنی تا نسل 22 پردازنده ها ! ولی بعد از طی 4 الی 5 سال ممکن است دنیای سخت افزار ها با رشد بی سابقه ای رو به رو شود و هیچ تضمینی بابت پشتیبانی از نرم افزار های روز دنیا رو ندارند ! ولی از لحاظ اصطلاک میتوان تضمین داد که طی 10 سال آینده هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و هیچ خرابی ای نخواهد داشت ، البته باید گفت که به صورت درست استفاده شود ، مثلا به هیچ عنوان برای استفاده از رمز ارز یا رندر های سنگین استفاده نشود !

لپ تاپ مناسب برای دانشجویان گرافیک

دسته دوم – لپ تاپ های میان رده

این دسته اکثرن جزئه لپ تاپ های اقتصادی هستند که نمیتواند گفت کارت گرافیک مجزا دارند ، یا اگر هم کارت گرافیک مجزایی داشته باشند ، مثلما از گرافیک های میان رده یا پایین رده استفاده میشود که اقتصادی باشند ، صفحه نمایش این دسته لپ تاپ ها حداقل 60 هرتز الی 120 هرتز میباشد ، ممکن است مقدار گیگاهرتز  پردازنده از 2.8 هرتز شروع و حداکثر تا 3.1 گیگاهرتز تمام شود ، با این نوع لپ تاپ های اقتصادی میتوان تمام نرم افزار های روز رو انجام داد ولی نه با سرعت ایده آل ! این دسته هم حداقل 8 گیگ رم دارند ، البته باید گفت که دسته اول و دسته دوم حداقل باید رم هایی با باس 3200 و از نوع DDR4 دارا باشند ، ارگونومی این نوع سیستم ها معمولی میباشد و ظاهر خاصی نخواهند داشت ، هماهنند لپ تاپ های پایین رده هستند ولی با سخت افزاری مطلوب تر !

لپ تاپ مناسب برای دانشجویان گرافیک

دسته سوم – لپ تاپ های پایین رده

دسته سوم شامل تمام لپ تاپ هایی میباشند که از لحاظ سخت افزاری سالم و حداقل قدرت پشتیبانی از ویندز 7 را داشته باشند ، رم این دسته لپ تاپ ها حداقل 2 الی 4 گیگ میباشد و مطمعنا بدون کارت گرافیک مجزا هستن ، از صفحه نمایش HD برخوردار خواهند بود و ممکن است گاهی لپ تاپ های پایین رده ای با هارد اس اس دی هم پیدا کنید !

قیمت این دسته بسیار پایین میباشد ، یعنی از 4 الی 7 تومن تا 12 تومان هستند ، این دسته بیشتر برای وب گردی ، حسابداری یا موسیقی و فیلم هستند ، با این نوع لپ تاپ های پایین رده به هیچ عنوان نمیتوان فتوشاپ یا دیگر نرم افزار های گرافیکی کار کرد ، دلیلش هم وجود رم بسیار پایین است .

لپ تاپ مناسب برای دانشجویان گرافیک

جمع بندی :

برای خرید لپ تاپ برای تماشای فیلم یا وب گردی بهتر است از پایین رده ها و برای استفاده های شخصی ولی کمی حرفه ای تر از لپ تاپ های اقتصادی و در صورت استفاده ی حرفه ای مثل کار های سه بعدی ، انیمیشن ، گرافیکی ، ادیت ویدئو ، برنامه نویسی های قوی مانند بازی سازی ، اندروید و دیگر کارهایی که به پردازنده قدرتمندی نیاز دارید حتما یک لپ تاپ به روز و نسل جدید تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *